VLÁDA TÉMOU DIPLOMOVIEK PREKRYLA „PREDAJ“ LETISKA SLIAČ A BREMENO PÔŽIČIEK


TEXT: EXTRA PLUS FOTO: EXTRA PLUS/JANA BIROŠOVÁ

Roman Stopka: Som zhnusený postojom predstaviteľov štátnej moci i masmédií k získavaniu vysokoškolských titulov aj z ich degradácie na predmet tupého prekrikovania. 

Považujete za normálne, že sa vláda, parlament ani médiá nezaoberajú riadením štátu, ale rozoberaním diplomových prác? Aké by ste navrhovali riešenie, aby novinári prestali donekonečna traumatizovať spoločnosť touto témou?


Roman Stopka
predseda Práce slovenského národa (PSN)

Som zhnusený postojom predstaviteľov štátnej moci i masmédií k získavaniu vysokoškolských titulov aj z ich degradácie na predmet tupého prekrikovania. Hanba naháňa titul udeľujúce vysoké školy! Na podivenie, ich autority mlčia. Kto klame, je klamár, kto kradne, je zlodej, kto vraždí, je vrah. To platí ešte po celom svete, len u nás už nie. Také pojmy ako česť, zodpovednosť, akademická i štátna autorita boli hodené do hnoja v chlieve nových predstaviteľov štátu a nositelia tohto zločinu sa bezočivo smejú ľuďom do tváre. Bagatelizovať tento zámerne vyvolaný, štátu škodiaci stav, do podoby škriepky či farizejskej ľútosti, môžu len tupí ignoranti na najvyšších postoch štátnej moci. Predpokladám, že voliči, ktorí im dali svoj hlas, očakávali zlepšenie riadenia štátu, a nie jeho hanobenie. Ak aj pripustím, že ich vysokoškolské tituly sú len označením vedomostí a schopností, ktoré mali štúdiom získať, nemôžem nevidieť škody, ktoré na vzdelávacom systéme a morálke celej spoločnosti páchajú. Mali by robiť to, za čo ich ľudia platia. Aj poslanci sú platení za tvorbu zákonov, nie za likvidáciu štátnej autority. Samoočistná schopnosť NR SR bola zničená, zato svojvôľa vládcov prekvitá. Národná rada i vláda sú výkladné skrine SR pre svet. Podľa nich sa tvorí obraz o Slovensku. Robia však tak, aby zosmiešňovali to, čo majú reprezentovať. Spôsobujú hanbu a ešte sa tým chvália. Občan to trpí vo viere, že náprava predsa len príde, lebo krivosť je neuveriteľná. Lenže, pozor! Za takouto záclonou sa pohodlne dá schovať nezodpovedná národnostná politika, predaj letiska na Sliači, aj bremeno pôžičiek.


Text pôvodne vyšiel v mesačníku Extra plus 8/2020,  
www.extraplus.sk

Pin It
Múdri nech nás učia!
Svätí nech sa za nás modlia!
Prezieraví nech nás vedú!

Sv. Bernard
Keď príde Tvojho pokušenia chvíľa, že by si mohol priehrštiami brať, i keby tma Ti každú stopu skryla, Ty musíš brat môj, čisté ruky mať!

Mária Rázusová-Martáková
„Prečo sa ten slovenský ľud každého tak bojí? Doja si ho sťa kravičku a on ticho stojí! Ľudia idú ako ovce, kam ich baran vedie a ku stolu chodia vtedy, keď je po obede. Vyvolia si za vyslanca, koho im rozkážu a keď majú raz ruky voľné, sami si ich zviažu. Či to tak má byť naveky? Niet Slovákom rady? Kto si sám nevie byť pánom, nedočká sa vlády!“

Jonáš Záborský